לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

רשלנות רפואית בטיפולי שיניים

ראשית, בכל הקשור לרשלנות רפואית מומלץ לקבל הכוונה וייעוץ מקוון בפורום רשלנות רפואית >>

תביעות רשלנות רפואית הן תביעות המוגשות בגין נזקים גופניים שנגרמו לנו כתוצאה מטיפול רשלני שקיבלנו. רשלנות רפואית יכולה להיגרם בטיפולים שונים כאשר רפואת שיניים הינו תחום בו מוגשות תביעות רבות של רשלנות רפואית במגוון של טיפולים. חשוב לזכור כי לרופאים בכלל וביניהם גם לרופא השיניים יש חובת זהירות כלפי המטופלים.

רשלנות רפואית בטיפולי שיניים

במסגרת חובת הזהירות הזו על הרופא להסביר למטופל באופן מלא וברור מהו הטיפול שעומד להתבצע, מהם הסיכונים שבטיפול והאם קיימות עוד אופציות נוספות לטיפול. לאחר שבידי המטופל כל האינפורמציה הרלוונטית, על הרופא לקבל את הסכמתו של המטופל לביצוע הטיפול.

תביעת רשלנות רפואית- הכיצד?

אם נפגענו מטיפול רפואי רשלני אנו זכאים להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית תוך תקופה של 7 שנים מהיום בו קרה האירוע הרשלני. נטל ההוכחה כי הגורם המטפל התרשל ובמקרה שלנו, רופא השיניים או השיננית, הוא עלינו התובעים. במקרים מסוימים נטל ההוכחה יכול לעבור לנתבע ולשם כך צריך עורך דין המומחה לרשלנות רפואית שיבדוק את המקרה הספציפי ויבחן אם ניתן להעביר את הנטל אל הנתבע.

לאור זאת כי ברוב המקרים של רשלנות רפואית נטל ההוכחה הוא על הנפגע נסביר מה חייב הנפגע להוכיח לבית המשפט על מנת לזכות בתביעתו:

1.חובת זהירות – התובע צריך להראות על קיומה של חובת זהירות של הגורם המתרשל
כלפיו. מערכת היחסים בין רופא ומטופל מקימה באופן עקרוני חובת זהירות וכמובן כי לרופא השיניים שלנו יש חובת זהירות כלפינו כמטופלים.

2. הפרת חובת הזהירות – על התובע להראות כי הגורם הרשלני הפר את חובת הזהירות

3. נזק פיזי ממשי – התובע צריך להוכיח כי נגרם לו נזק פיזי ממשי. ישנם מקרים בהם הופרה חובת הזהירות והייתה רשלנות רפואית מצד הגורם המטפל אך זו לא הולידה נזק גופני של ממש. במקרים כאלו בהם לא נגרם נזק גופני לטווח ארוך או לצמיתות נראה כי אין טעם כלכלי בהגשת תביעה בגין רשלנות רפואית.

4. קשר סיבתי – על הטוען לרשלנות רפואית להוכיח כי קיים קשר סיבתי בין הנזקים הגופניים שנגרמו לו לבין הפרת חובת הזהירות של הגורם אשר הוא טוען כי התרשל. יסוד הקשר הסיבתי מחייב להראות כי העוול שנגרם לניזוק היה צפוי או בתחום הסביר.

צירוף חוות דעת רפואית

בתביעות של רשלנות רפואית חייב התובע לצרף לכתב התביעה חוות דעת של מומחה רפואי מטעמו. חוות הדעת צריכה להכיל את הקביעה כי הגורם המטפל נהג ברשלנות כלפי הנפגע ולאמוד את הנזק שנגרם בשל ההתרשלות. על מנת שהמומחה הרפואי יוכל להכין חוות דעת, עלינו לאסוף את כל החומר הרפואי הרלוונטי לפגיעה ולהציגו בפני המומחה.

במקרה של רשלנות רפואית בגין טיפול שיניים אשר גרמה לנזק ממשי, עלינו לפנות לעורך דין המתמחה ברשלנות רפואית אשר יקבל מרופא השיניים שטיפל בנו את כל התיק הרפואי שלנו, כולל את צילומי הרנטגן אשר נעשו לנו במהלך הטיפול. לאחר השגת התיעוד הרפואי יפנה אותנו עורך הדין אל מומחה רפואי בתחום השיניים על מנת לבדוק אם אכן מדובר בטיפול רשלני. במידה וכן, יכתוב המומחה חוות דעת אותה נוכל להגיש עם כתב התביעה לבית המשפט ולקבל פיצוי עבור הנזק שנגרם לנו.

לסיכום, למדנו מה עלינו לעשות בכדי להגיש תביעת רשלנות רפואית בגין טיפול שיניים לקוי ובנימה זו נסיים ונאחל בריאות לכולנו.

עו”ד אדי סוברי (39) מנכ”ל אתר הפורומים המשפטיים – המענה המשפטי המוביל והמקצועי בישראל מאז 2006.

מוביל צוות של עורכי דין מובילים בתחומם במגוון רחב של התמחויות משפטיות. ליצירת קשר חייג: 077-9974772

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: גביע.האמור במאמר זה אשר שובץ במאמרי אתר החוג למשפטים אין בהם משום המלצה ו/או חוות דעת משפטית ו/או מידע שיש להסתמך עליו. כמו כן המידע האמור לא מתימר להיות מדויק ו/או מקיף או עדכני ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל העושה שימוש באמור לעיל עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו המלאה.

פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: בית.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים2,

בית פיילוט

ת”א 6777886

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף