לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

עו”ד אדי סוברי – מייסד הסדנה המשפטית לנוער

גולשים נכבדים,

יאנוש קורצ’ק אמר פעם כי “הרבה דמעות אפשר היה לחסוך, אילו הכירו המבוגרים את הילד“. המשפט הזה מרגש אותי, למרות שבשעה שאני כותב את המילים הללו עדיין לא זכיתי לילדים.

החיבור לילדים ונוער בהקשר החינוכי פדגוגי בער בי עוד בתקופה בה הייתי נער. בתקופת השירות הצבאי זכיתי אומנם להיות קצין ולשמש דוגמא (אני מקווה) לחייליי, אך ברגע שהגעתי לאוניברסיטה גמלה בליבי ההחלטה לשלב יחד עם לימודי המשפטים גם את לימודי ההוראה. לא אחת שאלו אותי “למה? מי רוצה להיות מורה..? – התשובה שלי היתה: “מי שאוהב את זה – לומד את זה”. חינוך בא מאהבה, ורק מאהבה.

הסדנה המשפטית Law4youth, באה לעולם למעשה עוד בתקופה שבה למדתי באוניברסטית בר אילן – במסגרת הפריבילגיה שניתנה לי בשעתו על ידי היחידה לפעולות נוער של האוניברסיטה. במסגרת זו לימדתי קבוצות תלמידים שוחרי ידע, הרוצים ליהנות גם מהצצה לעולם המשפט בביקורים החגיגיים שלהם באוניברסיטה.

בשנים שלאחר מכן התגבשה תחת ידי התוכנית המלאה, וכתבתי עשרות מערכי שיעור הלוקחים את עולם המשפט לרקע של סדנה שמטרתה לפתח מצוינות בכתיבה, בהבעה ובהופעה בפני קהל אצל קהל הלומדים. תארו לעצמכם מה עושה סיפור מרתק על פשע מתוחכם, או דיון על נושא חריג כמו ‘עונש המוות’, לילדים ונוער לומד. התכנים האלה עודדו את התלמידים לשתף פעולה; בין היתר: לכתוב, להביע את עצמם, ובסופו של תהליך גם לרצות לעמוד לפני כולם, ולטעון את טיעוניהם. קצרה היריעה כאן מלתאר את ההתרגשות שבצפייה בילד בכיתה ד’ עומד ומנסה להעביר מסר תוך שימוש בכלים שונים משפת הגוף והרטוריקה, אותם הוא למד בסדנה.

המתודה המיוחדת, השיעורים המרתקים ושיתוף הפעולה של התלמידים ומרכזי ההוראה השונים הביאו אותי בתקופת השיא (שנת 2005) ללמד בעשרות בתי ספר למחוננים, חטיבות ותיכונים ברחבי הארץ (מאשקלון ועד קרית ביאליק).

בשנים האחרונות (2010) הסדנה אינה פעילה באופן קבוע, כחלק ממתכונת הלימודים באף בית ספר למחוננים; החלטתי להפנות את מירב משאביי לעיסוק בהקמת פלטפורמות משפטיות מקוונות ברשת – אולי בהשראת אתר החוג למשפטים (שהיה האתר הראשון שהקמתי).

בראש עיסוקיי כיום, ניהול אתר הפורומים המשפטיים – אתר אינטרנט המאגד בתוכו למעלה מ-30 עורכי דין מומחים בתחומם והנותן מענה משפטי מקוון למאות פונים מידי יום. אולי האתר המשפטי המשמעותי ביותר ברשת היום, ואם לא, אז זו משימתי היום.

יחד עם זאת, אני מגיע לבתי ספר מעת לעת, לסדנאות יומיות, הפקת משפטים מבויימים, הובלת דיבייטים בין כיתות או תחרויות בית ספריות. בכל אלה,הסדנה על תכניה תמיד עומדים ברקע.

אשמח גם להכיר אתכם ולעניין אתכם במקומות אחרים בהם אני נוכח:

אדי סוברי – פייסבוק

אדי סוברי – עורך דין ברשת: הכל על שיווק וקידום עורכי דין ברשת.

תודה על תשומת הלב שלכם,

תודה שקראתם קצת עליי,

אדי

עו”ד אדי סוברי (39) מנכ”ל אתר הפורומים המשפטיים – המענה המשפטי המוביל והמקצועי בישראל מאז 2006.

מוביל צוות של עורכי דין מובילים בתחומם במגוון רחב של התמחויות משפטיות. ליצירת קשר חייג: 077-9974772

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: משאית.האמור במאמר זה אשר שובץ במאמרי אתר החוג למשפטים אין בהם משום המלצה ו/או חוות דעת משפטית ו/או מידע שיש להסתמך עליו. כמו כן המידע האמור לא מתימר להיות מדויק ו/או מקיף או עדכני ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל העושה שימוש באמור לעיל עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו המלאה.

פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: בית.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים2,

בית פיילוט

ת”א 6777886

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף