לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

מה אתם יודעים על ההוצאה לפועל?

הוצאה לפועל – טפסים

טפסים הם הכלי באמצעותו מועברות בקשות לר’ ההוצאה לפועל. ישנם מספר טפסים שכל אחד מהם נועד לבקשה שונה. הטופס בו מרבים זוכים לעשות שימוש נקרא “טופס בקשת זוכה 1” במסגרת טופס זה ניתן להגיש בקשות שונות הקשורות לתיק ההוצאה לפועל, וביניהן, עיכוב/ביטול הליכים, עיקול רכב/מקרקעין, צו מאסר, צו עיכוב יציאה מן הארץ, דחיית מועד דיון, הכרזה על חייב מוגבל באמצעים, הוספת/החלפת בא כוח, עדכון פרטי חייב, וכו’.

מה אתם יודעים על ההוצאה לפועל?

על הבקשה יש לציין את לשכת ההוצאה לפועל אליה מוגש הטופס, וכן יש לציין את מספר תיק ההוצאה לפועל נשוא הבקשה.

חוק ההוצאה לפועל

חוק הוצאה לפועל הינו חוק שלחקיקתו קדמו שתי מטרות: האחת, סיוע לזוכים בהליכי גביית חוב, מכוח פסק דין או מסמך שדינו, לעניין חוק ההוצאה לפועל, כדין פסק דין.

מטרתו השנייה של החוק היא, הגנה על חייבים שאין ביכולתם לשלם את חיובם. שתי מטרות אלו מתנגשות אחת בשנייה, וחוק ההוצאה לפועל עורך איזון ביניהם עד כמה שניתן, תוך מתן משקל גבוה לזכותו של הזוכה לגבות את חיוביו. בכפוף להוראות חוק יסוד כבוד האדם וחירותו, הנותן משקל להגנה על כבודו של החייב, שיוכל לקיים את עצמו בכבוד, ולא להפוך לנטל על החברה.

למענה משפטי מקצועי מיידי על כל שאלה בתחום הקשור לחוק ההוצאה לפועל ניתן לפנות לפורום הוצאה לפועל- באתר הפורומים המשפטיים.

לשכת ההוצאה לפועל

לשכת ההוצאה לפועל הוקמה על-ידי חקיקתו של חוק ההוצאה לפועל בשנת 1967, והוא המסדיר את סמכויותיה. לשכת ההוצאה לפועל פועלת כגוף המסייע מחד לזוכים לאכוף את חיובם ומאידך בסיוע לחייבים לשלם את חובם. לשכת ההוצאה לפועל מסייעת באכיפת פסק דין שלא כובדו על ידי חייבים, וכן במשכנתאות שלא נפרעו, שיקים בנקאיים שלא נפדו ושאר מסמכים שדינם כפסק דין. בסמכות לשכת ההוצאה לפועל לאכוף את החיובים באמצעות סנקציות שונות, וביניהן, הטלת צווי מאסר, הטלת עיקולים על רכב, מיטלטלין, משכורת, צווי עיכוב יציאה מן הארץ וכו’.

למענה משפטי מקצועי מיידי על כל שאלה בתחום הקשור ללשכת ההוצאה לפועל ניתן לפנות לפורום הוצאה לפועל- באתר הפורומים המשפטיים.

עיקול

עיקול פירושו תפיסת נכס השייך לחייב, כאמצעי לגביית חוב. ניתן להטיל עיקול על נכסים שונים של החייב, וביניהם, רכב, תכולת דירה, מקרקעין וכן כספים נזילים. כמו כן ניתן לעקל מיטלטלין שאינם ברשות החייב. לדוגמא, כאשר בנק מחזיק כספים של החייב, ניתן להגיש בקשה לעיקול צד ג’ ולעקל את הכספים הנמצאים בבנק, בכפוף לתנאים הקבועים בחוק.

בטרם מורה ר’ ההוצאה לפועל על עיקול נכסי החייב, מאזן הוא בין שיקולים שונים: מחד עומדת זכותו של הזוכה לגבות את חיובו, ומאידך, עומדת נכוחה זכותו הקניינית של החייב, ועל ר’ ההוצאה לפועל להכריע, בנסיבות המקרה, איזה זכות גוברת.

למענה משפטי מקצועי מיידי על כל שאלה בתחום הקשור לעיקול בהוצאה לפועל ניתן לפנות לפורום הוצאה לפועל- באתר הפורומים המשפטיים.

עו”ד אדי סוברי (39) מנכ”ל אתר הפורומים המשפטיים – המענה המשפטי המוביל והמקצועי בישראל מאז 2006.

מוביל צוות של עורכי דין מובילים בתחומם במגוון רחב של התמחויות משפטיות. ליצירת קשר חייג: 077-9974772

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מפתח.האמור במאמר זה אשר שובץ במאמרי אתר החוג למשפטים אין בהם משום המלצה ו/או חוות דעת משפטית ו/או מידע שיש להסתמך עליו. כמו כן המידע האמור לא מתימר להיות מדויק ו/או מקיף או עדכני ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל העושה שימוש באמור לעיל עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו המלאה.

פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מפתח.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים2,

בית פיילוט

ת”א 6777886

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף