Law4youth_MainPic החוג למשפטים
Law4youth_MainPic החוג למשפטים
פנייה לייעוץ אישי  יעוץ משפטי – מתי לגשת?

  מתי באמת חשוב לגשת לייעוץ משפטי? מתי אסור לייצג את עצמו? מאמר על החשיבות של הייעוץ המשפטי.

  יעוץ משפטי - מתי לגשת?

  תוכן עניינים

  הקדמה – ייעוץ משפטי

  במציאות חיינו, אין אדם שלא זקוק לשירותיו של עורך דין בשלב זה או אחר בחייו, ובמקרים רבים נחיצותו של עורך דין בתמונה הינה קריטית ומכרעת ויכולה למנוע או למזער נזקים רבים.

  אף על פי כן, כיום, בעידן האינטרנט וחופש המידע, ישנו מידע רב שמסתובב חופשי ברשת כך שניתן לחשוב שמא עורכי הדין הפכו למותרות, שכן את כל המידע על הבעיות המשפטיות השונות ניתן להשיג בחופשיות ברשת האינטרנט. התפיסה הגורסת כי "אני יכול הכל לבד" נכונה בחלק מהמקרים אך לא בכולם.

  חשוב לבצע הפרדה בין אותן בעיות משפטיות איתן ניתן להתמודד באופן עצמאי לאחר קריאת כתבות ומאמרים באינטרנט לבין מקרים המצריכים התערבות של איש מקצוע. יש לזכור, כי עורכי דין עושים תואר במשפטים ועוברים הסמכה ארוכה בכדי לקבל רישיון ולהתעסק במקצוע עריכת הדין. לכן רק הם מוסמכים להתעסק בעניינים משפטיים אשר מעורבים בהם הרבה גורמים כבדי משקל.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   יש לצאת מנקודת הנחה שכאשר מעורב עוד צד בבעיה המשפטית, סביר להניח כי הוא פנה לייעוץ משפטי, שכן יעוץ משפטי מגורם מוסמך ומקצועי מגדיל את הסיכויים שלך להצליח בהליך המשפטי. גם במידה ואתם חושבים כי קראתם מספיק וצברתם מספיק ידע בשביל לטפל בבעיה המשפטית עדיין אין לכם מספיק ניסיון וותק אותו צוברים עורכי הדין במהלך שנות הקריירה שלהם.

   לפעמים כאשר אתם עושים משהו ללא מספיק ניסיון אתם רק מסבכים אותו עוד יותר. לכן מאוד מומלץ להיעזר באיש מקצוע מיומן וותיק על מנת לצאת מתסבוכות ולמנוע בעתיד הוצאות מיותרות.

   באילו מקרים חובה לקבל ייעוץ משפטי מקצועי?

   ישנם מקרים בהם זה חובה להתייעץ עם עורך דין. כאשר אתם מעורבים בתאונת דרכים או תאונת עבודה או בהליכי גירושין במשפחה לדוגמא. במקרים אלו נדרש לכם ייעוץ משפטי מעורך דין לא משנה כמה השכלתם מהמידע שקיים באינטרנט.

   חשוב לקבל את הייעוץ המשפטי בהקדם ולמנוע ביצוע פעולות שונות על דעת עצמכם, שכן כל פעולה, אפילו אם היא נראית לכם שולית, עלולה לסכן את מעמדכם בהליך המשפטי בעתיד. עירוב גורם מקצועי, עורך דין, יכול להעלות את סיכויי הצלחתכם בתביעה או בהליך המשפטי אשר תבחרו לנקוט.

   גם בבית המשפט לתביעות קטנות, בו לא נדרש ייצוג על ידי עורך דין, אם אתם רוצים להעלות את סיכוייכם לנצח בתיק המשפטי, מומלץ כי תפנו לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין לפני הדיון על מנת להגיע מוכנים וערוכים.

   ישנם עורכי דין המומחים בעזרה לאנשים הרוצים לתבוע בתביעות קטנות, עורכי הדין מיומנים, הם מנוסים בתביעות מסוג זה ולכן ככל שתעזרו בהם יותר, במידה וזה שווה לכם מבחינה כספית, אז סיכוייכם לנצח בתביעה גדלים.

   מתי ניתן להיעזר במקורות מידע משפטיים?

   "ידע הוא כוח" ולכן אף פעם לא מזיק לקרוא חומרים משפטיים ולדעת את זכויותינו. המידע שאתם קוראים ישמש אתכם, להשכלה כללית אם לא לפתירת בעיות אישיות. לכן זה חשוב ואף הכרחי לקרוא חומרים משפטיים, תקדימים, פסקי דין ומאמרים מקצועיים שכתבו עורכי דין המצויים בז'ורנלים משפטיים או מפורסמים ברשת האינטרנט.

   לפני פגישת ייעוץ עם עורך דין מומלץ מאוד לסקור אחר הבעיה המשפטית שלכם ולקבל כמה שיותר ידע לגביה. מידע זה כולל מקרים דומים שקרו בעבר, מה נפסק באותם מקרים וכו'. כל זאת בכדי שתגיעו מוכנים לפגישה עם עורך הדין וכך תוכלו לבחון אותו ואת הידע והניסיון שלו וכך גם תהיו נינוחים יותר כאשר תרגישו כי העורך דין שולט בנעשה, הוא מתעדכן ולכן סיכויי עמו להצליח בתביעה גבוהים.

   באילו מקורות מידע מומלץ להיעזר?

   ישנם אינספור משאבי מידע ברשת האינטרנט העוסקים במשפטים, חשוב מאוד לבדוק את מהימנות האתר ממנו אתם לוקחים מידע. יש לבדוק שאכן מדובר במקור אמין ובטוח בכדי שלא תטעו אם תציגו אותו אחר כך בפני עורכי דין.

   כמו כן ישנה חשיבות לעדכניות של המאמרים או פסקי הדין שאתם מוצאים. בישראל ובעולם בכלל ישנם הרבה פסקי דין המהווים תקדימים ולפיהם נוהגים בשאר הערכאות עד אשר הלכות אלה מתהפכות ולאחר מכן נוהגים אחרת. בנוסף, הכנסת מחוקקת עוד ועוד חוקים ולכן יש להתעדכן בחקיקה העדכנית ביותר.

   ישנם חוקים אשר היו קיימים בשנים מסוימות ולאחר מכן חוקים אלה בוטלו. בין היתר, ישנם אתרי אינטרנט ממשלתיים בהם ניתן למצוא מידע משפטי אמין ומדויק:

   1. אתר הכנסת.

   2. אתר משרד המשפטים.

   3. אתר לשכת עורכי הדין.

   לסיכום

   גם בעידן של הצפת מידע ברשת האינטרנט, אסור לנו לחשוב כי אנו יכולים להתנהל בעצמנו ולפתור בעיות משפטיות באופן עצמי. לעיתים חובה לקבל ייעוץ משפטי בכדי למנוע טעויות עתידיות וכמו כן כדי להגדיל את סיכויינו להצליח בהליכים משפטיים. עם זאת, ניתן ואף רצוי להיעזר ברשת בכדי להבין את המקרה שלנו בצורה טובה יותר ובכך להגיע לפתרון מהיר יותר.

   *התוכן המשובץ באתר זה, אתר law4youth החוג למשפטים אנו תחליף לייעוץ משפטי, אינו מתיימר להיות מדויק, או מקיף או מעודכן. אין להסתמך על האמור, והעושה כן – עושה זאת באחריותו.

   לייעוץ מקצועי ראשוני ללא התחייבות 077-9974772
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף