לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

יזמות עסקית

יזמות עסקית הנה יוזמה להקמת עסק חדש או הרחבה וחידוש של תחום פעילות כלשהו בעסק קיים. היא מהווה כלי נהדר לעידוד מחקר וחשיבה עצמאית סביב העסק. היזמות העסקית הינה נטילת יוזמה על ידי אדם, אשר נקרא יזם, ומטרתה הינה ליישם רעיון עסקי, ובסופו של דבר לגרום לרווח כספי מכך.

יזמות עסקית

המושג “יזמות”, אשר היה שמור באופן קבוע לתחום העסקים והתעשייה, פרץ הרבה מעבר לגבולותיהם. כיום מושג היזמות העסקית מהווה גישה המנחה את פעילותם של פרטים וכל בית עסק כאחד. מדובר במניע העיקרי מאחורי העולם העסקי. לקבוצות רבות ישנם רעיונות עסקיים מוצלחים, חלקם באים לענות על צרכים של אנשים, חלקם מהווים שיטה חדשנית להרוויח כסף. תפקידו של היזם הוא להוציא את רעיונו העסקי אל הפועל, גם כאשר המרחק בין הרעיון ליישומו בפועל הינו מרחק גדול מאד.

אין הגדרה ברורה ופשוטה לשיטת יזמות עסקית, שכן הצורך להיות יצירתי ומגוון הינו הכרחי. ניתן לראות זאת בהרבה מאוד מהיוזמות הגדולות שהטביעו חותמם על הכלכלה העולמית, כגון חברת סוני, וול מארט ועוד. אותן החברות לא נשענו על רעיון יזמי מבוסס או חדיש, ויזמים בעלי חזון עסקי ותכנית עסקית. החברות הנ”ל פשוט עבדו בשיטת ניסוי וטעייה, תוך ניסיון והתמדה בלתי פוסקים לחדור לתודעת החברה העולמית עד שהצליחו בכמה יוזמות וגדלו לממדים האדירים של ההווה.

למרות האמור, במרבית בתי הספר למנהל עסקים מזניחים את הפן היצירתי ומנסים לתת דרך יותר מאורגנת, מסודרת וממוסדת ליזמות עסקית, כגון כיצד יש לעבד את הרעיון העסקי, הגדרת אסטרטגיה, הכנת תכנית עסקית מפורטת, גיוס משאבים לפעילות ועוד. כיום מקובל בעולם לפנות בעת פתיחת עסק למוסדות ייעוץ המתמחים בליווי הקמת עסקים חדשים, המוכרים בכינוי מ.ט.י – מרכזי טיפוח יזמות. בישראל למשל פועלים כ- 23 מ.ט.ים המסייעים לאלפי יזמים להקים עסקים חדשים מידי שנה. הצורך בייעוץ הכרחי שכן תחילת הפעילות העסקית מלווה בביורוקרטיה ארוכה ומסורבלת אל מול רשויות החוק, כגון פתיחת תיק מס הכנסה, קבלת רישיון לעסק ועוד. לצד מוסדות אלו החלה בשנים האחרונות לקום, בארצות הברית וגם בישראל,קליניקות משפטיות, שמטרתן הבלעדית הינה לסייע ולקדם יזמות עסקית צעירה כאמצעי להתמודדות עם עוני אפשרי.

עו”ד אדי סוברי (39) מנכ”ל אתר הפורומים המשפטיים – המענה המשפטי המוביל והמקצועי בישראל מאז 2006.

מוביל צוות של עורכי דין מובילים בתחומם במגוון רחב של התמחויות משפטיות. ליצירת קשר חייג: 077-9974772

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מטוס.האמור במאמר זה אשר שובץ במאמרי אתר החוג למשפטים אין בהם משום המלצה ו/או חוות דעת משפטית ו/או מידע שיש להסתמך עליו. כמו כן המידע האמור לא מתימר להיות מדויק ו/או מקיף או עדכני ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל העושה שימוש באמור לעיל עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו המלאה.

פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: בית.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים2,

בית פיילוט

ת”א 6777886

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף