לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

חמש דוגמאות מהפסיקה: רשלנות רפואית פסקי דין

אחד הנושאים היותר כאובים במשפט הנזיקי הוא נושא של רשלנות רפואית. כמה דוגמאות לפסיקת רשלנות רפואית שנדון בה גם במפגשים עם התלמידים בגילאי תיכון בלבד.

 חמש דוגמאות מהפסיקה: רשלנות רפואית פסקי דין

בישראל, מוגשות תביעות רבות בגין רשלנות רפואית, בכל תחומי הרפואה. עורכי דין בישראל מסבירים כי נטל הראיה מונח על כתפי התובע ועליו להוכיח לבית המשפט, כי הטיפול שניתן לו, חרג מסטנדרט הטיפול הסביר וגרם לנזקים מהם הוא סובל.

התמיכה המרכזית בטענת הרשלנות, היא חוות דעת מומחה, אותה מגיש התובע עם כתב התביעה.

במאמר זה, נציג חמש דוגמאות מן הפסיקה של רשלנות רפואית פסקי דין:

שני מקרים של רשלנות רפואית בטיפול שיניים: האחד הוא תביעה שהוגשה בשל אבחנה שגויה והשני הוא תביעה בגין טיפול שורש שבוצע בשן לא נכונה.

מקרה של רשלנות רפואית בניתוח פלסטי : זהו מקרה שבו בוצע ניתוח פלסטי באף, בהעדר מיומנות מתאימה.

רשלנות רפואית בלידה : שהות בביצוע ניתוח קיסרי, גרם לשיתוק מוחין של הילדה.

רשלנות רפואית בניתוח לייזר : במסגרתו איבד המטופל את כושר ראייתו.

רשלנות רפואית פסקי דין

עורכי דין בישראל מסבירים כי תביעות בגין רשלנות רפואית בטיפול שיניים, הן שכיחות מאוד בארץ. במקרה אחד, אבחן רופא שיניים, אבחנה שגויה ועל פיה ביצע טיפול שיניים לא מתאים בתובעת.

המטופלת נאלצה לעבור מספר טיפולים שיקומיים, הפסידה ימי עבודה רבים ונגרם לה סבל רב כתוצאה מן הטיפול. בית המשפט פסק לה פיצוי של 50,000 ₪.

במקרה אחר של רשלנות רפואית בטיפול שיניים, בוצע טיפול שורש בשן לא נכונה, היא השן הסמוכה לזו בה היה צריך לבצע את הטיפול. התובע נדרש לשלם 45,000 ₪ לטיפול שורש בשן הנכונה ולטיפולים מתקנים בשן השנייה.

בית המשפט פסק לתובע במקרה זה, 75,000 ₪, כאשר התוספת של 30,000 ₪ היא עבור נזק נפשי של כאב וסבל.

רשלנות רפואית פסקי דין בניתוחים פלסטיים, מובילה מטופלים רבים לטיפולים חוזרים, על מנת לתקן את הנזק שנגרם בשל הניתוח הרשלני. במקרה שנדון בארץ, נאלצה המטופלת לעשות שלושה ניתוחי אף מתקנים, לאחר ניתוח אף כושל.

התובעת הסתגרה בביתה לתקופה של שלושה חודשים, בשל כאבים עזים ומבוכה מן המראה החיצוני. בית המשפט שדן בתביעה, פסק לה פיצוי כספי של 220,000 ₪.

רשלנות בלידה

לידה היא לרוב, המאורע המשמח ביותר בחייהם של בני זוג. במקרה הזה, נולדה בתם של התובעים עם שיתוק מוחין, בשל השתהות בביצוע ניתוח קיסרי.

האם הגיעה אל בית החולים בשבוע ה- 30 להריונה עם דימום ועל כן נתקבלה החלטה לבצע ניתוח קיסרי. אולם, בין קבלת ההחלטה לבין ביצוע הניתוח בפועל, חלף זמן ועקב כך, נולדה הילדה עם שיתוק מוחין.

ניתוח לייזר רשלני

ניתוחי לייזר הם מן הניתוחים השכיחים ביותר וכאשר הם נעשים באופן מקצועי, הם משפרים את איכות החיים בצורה מופלאה. אולם, במקרה של פסק דין זה, איבד התובע את כושר ראייתו בעין שמאל, בשל כך כי שוגרו לעינו השמאלית, קרני לייזר, במהלך הניתוח.

הגשת תביעת רשלנות רפואית

רשלנות רפואית יכולה להתרחש בכל סוג של טיפול רפואי. אם נפגעתם, יש לפנות אל עורכי דין בישראל ולהגיש תביעה משפטית לפיצוי.

מספר דברים שחשוב לזכור לגבי תביעת רשלנות רפואית:

1. עורך דין רשלנות רפואית : חשוב מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית בלבד.

2. קבלת חוות דעת מומחה : עם כתב התביעה, יש להגיש חוות דעת של מומחה רפואי, התומכת בטענת הרשלנות.

3. כיצד נקבע הפיצוי : בית המשפט בוחן את נסיבות הטיפול ואת היקף הנזק שנגרם לתובע.

רשלנות רפואית יכולה להתרחש בכל הליך רפואי, פשוט או סבוך. אדם אשר נפגע מטיפול רפואי רשלני, זכאי לקבל פיצוי בגין הנזקים שנגרמו לו. לשם כך, יש להגיש תביעה באמצעות עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית.

עו”ד אדי סוברי (39) מנכ”ל אתר הפורומים המשפטיים – המענה המשפטי המוביל והמקצועי בישראל מאז 2006.

מוביל צוות של עורכי דין מובילים בתחומם במגוון רחב של התמחויות משפטיות. ליצירת קשר חייג: 077-9974772

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: דגל.האמור במאמר זה אשר שובץ במאמרי אתר החוג למשפטים אין בהם משום המלצה ו/או חוות דעת משפטית ו/או מידע שיש להסתמך עליו. כמו כן המידע האמור לא מתימר להיות מדויק ו/או מקיף או עדכני ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל העושה שימוש באמור לעיל עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו המלאה.

פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: גביע.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים2,

בית פיילוט

ת”א 6777886

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף