לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

זהירות – נזיקין וביטוח (חלק ב)

לשון הרע

לשון הרע הינה פרסום העלול לפגוע ולבזות אדם או תאגיד. פרסום על פי חוק איסור לשון הרע, מוגדר בצורה נרחבת וכולל כל אמצעי, בין בכתב ובין בעל פה, בין בתנועה ובין בציור ובצליל.

חשוב לדעת, כי על פי חוק איסור לשון הרע, לא נדרשת פגיעה בפועל כתוצאה מהפרסום. כל שנדרש להוכיח, כי הפרסום עלול היה לבזות ולהשפיל אדם. מכאן, שאין צורך בהוכחת נזק, וכן לא נדרש להוכיח שלאדם האמור היה שם טוב ערב הפרסום. די אם יוכח כי הפרסום האמור עלול היה להשפיל ולבזות את האדם נשוא הפרסום, בכדי לגבש את עוולת לשון הרע.

זהירות – נזיקין וביטוח (חלק ב)

למענה משפטי מקצועי מיידי על כל שאלה בתחום הקשור ללשון הרע ניתן לפנות לפורום דיני נזיקין וביטוח- באתר הפורומים המשפטיים.

פיצויים תאונות דרכים

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים קובע את סדרי הדין בכל הנוגע לנפגעי תאונות דרכים. על פי החוק, אין חשיבות ליסוד האשם, ומכאן שאין משמעות לשאלה מי הגורם לתאונה. החוק קובע את העיקרון לפיו, כל נפגע, עקב תאונת דרכים, זכאי לפיצוי על נזקו.

לעיקרון זה יש מספר חריגים אשר בהתקיימם לא יזכה הנפגע בפיצוי , וביניהם, כאשר עולה כי הנפגע נהג ברכב ללא היתר, כאשר הנהג נהג ללא רישיון נהיגה בתוקף, כאשר הנפגע ביצע פשע באמצעות הרכב עובר לתאונה ועוד.

למענה משפטי מקצועי מיידי על כל שאלה בתחום הקשור לפיצויים תאונות דרכים ניתן לפנות לפורום דיני נזיקין וביטוח- באתר הפורומים המשפטיים.

חוק ביטוח מנהלים

חוק ביטוח מנהלים, ופוליסת ביטוח מנהלים, הנובעת ממנו, משמשת מעין ותכנית חיסכון הנפרעת בפנסיה, או בנסיבות של אבדן כושר עבודה, כתוצאה ממחלה או מוות.

פוליסת ביטוח מנהלים מורכבת משלושה פרמטרים: פנסיה, אבדן כושר עבודה, וביטוח חיים. ניתן לבצע ביטוח מנהלים דרך חברות ביטוח המצויות בשוק. כאשר, המעביד מפריש לטובת העובד, מידי חודש, סכום כסף וכך גם העובד מפריש אחוז מסוים ממשכורתו, במטרה להבטיח את תנאיו הסוציאליים. חוק ביטוח מנהלים, מבטיח לעובד ולבני משפחתו, רמת חיים יציבה, גם בנסיבות בהן לא יוכל העובד לעבוד יותר.

למענה משפטי מקצועי מיידי על כל שאלה בתחום הקשור לחוק ביטוח מנהלים ניתן לפנות לפורום דיני נזיקין וביטוח- באתר הפורומים המשפטיים.

עו”ד אדי סוברי (39) מנכ”ל אתר הפורומים המשפטיים – המענה המשפטי המוביל והמקצועי בישראל מאז 2006.

מוביל צוות של עורכי דין מובילים בתחומם במגוון רחב של התמחויות משפטיות. ליצירת קשר חייג: 077-9974772

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: לב.האמור במאמר זה אשר שובץ במאמרי אתר החוג למשפטים אין בהם משום המלצה ו/או חוות דעת משפטית ו/או מידע שיש להסתמך עליו. כמו כן המידע האמור לא מתימר להיות מדויק ו/או מקיף או עדכני ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל העושה שימוש באמור לעיל עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו המלאה.

פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: לב.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים2,

בית פיילוט

ת”א 6777886

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף