לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

זהירות בדרכים – על דיני תעבורה – חלק ב’

תקנות תעבורה

קיימות הוראות חוק שונות המסדירות את נורמות ההתנהגות החוקיות בדרכים. תקנות התעבורה מופקדות על ההסדרים והכללים המוטלים על ציבור הנהגים והולכי הרגל. תקנות התעבורה, קובעות הוראות חוק שונות וביניהן, מהי המהירות המרבית המותרת, שיעורם של קנסות ודוחות תעבורה, הוראות תמרורים, פסילת רישיון נהיגה, החרמת רכב בפסילה מנהלית, ותקנות רבות נוספות המתעדכנות באורח שוטף.

זהירות בדרכים – על דיני תעבורה – חלק ב'

חיוני וחשוב להכיר את תקנות התעבורה, ולפעול על פיהן, בכדי להבטיח שמירה על סדרי התנועה והוראות החוק.

למענה משפטי מקצועי מיידי על כל שאלה בתחום הקשור לתקנות תעבורה ניתן לפנות לפורום דיני תעבורה>>

נהיגה בשכרות

הסנקציה העונשית, בבית המשפט לתעבורה, המוטלת על נהג שנתפס בנהיגה בשכרות, עומד על שנתיים פסילת מאסר, מינימום.

פרט לכך, שוטר, בדרגת פקח ומעלה, המבצע בנהג בדיקת אלכוהול ומוצא כי רמת האלכוהול בדמו מעל המותר, רשאי לפסול את רישיון הנהיגה שלו, בו במקום, למשך 30 יום ואף להחרים את רכבו, למשך 60 יום.

קיימות במספר בדיקות לגילוי נהיגה בשכרות, וביניהן: בדיקת דם, בדיקת שתן ובדיקת נשיפה. בדיקה נשיפה, הנה הבדיקה הנפוצה יותר בקרב שוטרי התנועה, בשל הזמינות והתוצאה המתקבלת בו במקום. חשוב לדעת, כי נהג שמסרב לבצע בדיקת אלכוהול, יואשם בנהיגה בשכרות ויוטל עליו הנטל להוכיח כי לא נהג תחת השפעת אלכוהול. עם זאת, על מנת שיעבור נטל ההוכחה, נדרש מהשוטר להוכיח כי הסביר לנהג היטב את משמעות סירובו זה.

למענה משפטי מקצועי מיידי על כל שאלה בתחום הקשור לנהיגה בשכרות ניתן לפנות לפורום דיני תעבורה- באתר הפורומים המשפטיים.

מהירות מופרזת

לנהיגה במהירות מופרזת נודעת השפעה מכרעת על ריבוי תאונות הדרכים ועוצמתן. לפיכך, משטרת התנועה מסתייעת בעזרים טכנולוגים המסייעים לה בפעולות האכיפה. המכשירים, אומדים את מהירות נסיעתו של הרכב ובמידה ונמצא כי הוא נוסע במהירות מופרזת, נשלח לו דוח כספי או זימון להעמדה לדין, תלוי בגובה המהירות שנעברה.

תקנה 54 לתקנות התעבורה קובעת מהי המהירות המרבית המותרת, ומכאן, שרכב שחרג מהמהירות המרבית הקבועה בתקנה, נהג במהירות מופרזת.

במידה וישנן השגות על עצם האישום, ניתן להגיש ערעור בבית המשפט לתעבורה. הסנקציה המוטלת בבית המשפט לתעבורה, בגין נהיגה במהירות מופרזת הינה שלילת רישיון לפרק זמן שנע בין שנה לשלוש שנים, בהתאם לגובה המהירות ולנסיבות המקרה ותוצאותיו.

למענה משפטי מקצועי מיידי על כל שאלה בתחום הקשור למהירות מופרזת ניתן לפנות לפורום דיני תעבורה- באתר הפורומים המשפטיים.

עו”ד אדי סוברי (39) מנכ”ל אתר הפורומים המשפטיים – המענה המשפטי המוביל והמקצועי בישראל מאז 2006.

מוביל צוות של עורכי דין מובילים בתחומם במגוון רחב של התמחויות משפטיות. ליצירת קשר חייג: 077-9974772

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: לב.האמור במאמר זה אשר שובץ במאמרי אתר החוג למשפטים אין בהם משום המלצה ו/או חוות דעת משפטית ו/או מידע שיש להסתמך עליו. כמו כן המידע האמור לא מתימר להיות מדויק ו/או מקיף או עדכני ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל העושה שימוש באמור לעיל עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו המלאה.

פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: דגל.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים2,

בית פיילוט

ת”א 6777886

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף