לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

היתרונות של פונדקאות בישראל מול פונדקאות בחו”ל

זוגות רבים נמצאים בדילמה האם כדאי לעבור את תהליך הפונדקאות בישראל או בחו”ל. במאמר זה נעמוד על היתרונות של פונדקאות בארץ.

היתרונות של פונדקאות בישראל מול פונדקאות בחו"ל

רבים מתלבטים לגבי ההבדלים בין תהליכי פונדקאות המתקיימים בישראל לבין תהליכים דומים מחוץ לגבולות הארץ. התלבטות זו רלוונטית בעיקר עבור חד מיניים ויחידים, שאינם עומדים בקריטריונים הנקבעים על ידי משרד הבריאות וועדת האישורים הכפופה אליו. פעילים למען זכויות הקהילה הגאה בישראל יכולים לעזור במהלך פונדקאות והצפי הוא שהחוק עצמו ישתנה בקרוב, אולם בינתיים עדיין קיימת דילמה המשווה בין תהליכים מן הסוג הזה בישראל לבין תהליכים מקבילים בחו”ל. היתרון הגדול ביותר של פונדקאות בארץ הוא היכרות עם האם הנושאת. מלבד העובדה שניתן לבחור ולתאם את ההסכם מול האם הנושאת עוד לפני שהתהליך מתחיל, ההורים המיועדים הם חלק בלתי נפרד ממערכת קבלת ההחלטות. ההורים מלווים את האם הנושאת במהלך הבדיקות שהיא עוברת, זוכים לנהל איתה שיחות אישיות ויכולים להתרשם ממנה ברמה המנטאלית. הם חווים יחד איתה את ההריון ויש להם נוכחות משמעותית גם עבור העובר. בנוסף, מבחינה רפואית וטכנית זוכים הורים מיועדים הבוחרים בתהליכי פונדקאות בארץ לשמוע את חוות הדעת של המומחים הלוקחים חלק בהריון. הם רשאים להגיע יחד עם האם הנושאת לפגישה עם הרופא, הם רואים את העובר באולטרסאונד ומקבלים את המידע בזמן אמת וללא עיכובים. מעבר לכך, גם ברמה הרגשית יש משמעות לנוכחות פיזית קרובה יותר אל האם הנושאת.

קבלת התינוק עם היוולדו

היתרונות של פונדקאות בישראל לא מסתיימים עם הלידה. בעוד שבמדינות זרות ניתן לחזור ארצה רק לאחר מספר שבועות או חודשים, בישראל ההורים המיועדים נוכחים בלידה ומקבלים את התינוק ביום היוולדו. הם עוברים את תהליך השחרור כמו כל הורה אחר וזוכים לחוות את מלוא ההתרגשות ועוצמת החוויה. בניגוד למה שנהוג לחשוב, גם מבחינת מחיר יש לישראל יתרון מסוים בתהליכי פונדקאות. העלות של פונדקאות בישראל זהה ולפעמים גם זולה יותר מאשר בחו”ל. התייעצות עם גופים העוסקים בתחום ומעורבות מוקדמת של עורך דין יכולה למנוע הוצאות בלתי רצויות, לעזור להורים לקבל החלטה ולהביא לידי ביטוי את השאיפות והרצונות שלהם לתפקד בתור הורים לילד. אם עדיין קיימת התלבטות אתם מוזמנים לפנות לפורום פונדקאות לייעוץ משפטי ראשוני.

עו”ד אדי סוברי (39) מנכ”ל אתר הפורומים המשפטיים – המענה המשפטי המוביל והמקצועי בישראל מאז 2006.

מוביל צוות של עורכי דין מובילים בתחומם במגוון רחב של התמחויות משפטיות. ליצירת קשר חייג: 077-9974772

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: דגל.האמור במאמר זה אשר שובץ במאמרי אתר החוג למשפטים אין בהם משום המלצה ו/או חוות דעת משפטית ו/או מידע שיש להסתמך עליו. כמו כן המידע האמור לא מתימר להיות מדויק ו/או מקיף או עדכני ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל העושה שימוש באמור לעיל עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו המלאה.

פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: משאית.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים2,

בית פיילוט

ת”א 6777886

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף