Law4youth_MainPic החוג למשפטים
Law4youth_MainPic החוג למשפטים
פנייה לייעוץ אישי  הגעה למשפט בלי יעוץ משפטי – המשמעות

  מדוע חשוב לפנות ליעוץ משפטי? מתי אפשר לוותר על הייעוץ ו"לצאת לדרך" בלי יעוץ. חשוב שתדעו.

  הגעה למשפט בלי יעוץ משפטי – המשמעות

  כאשר אנו נתקלים בבעיה משפטית, ישנה חשיבות גדולה לקבלת יעוץ משפטי ורצוי לעשות כן, בשלב מוקדם ככל האפשר. מובן כי ככל שהבעיה סבוכה יותר, עלולות להיות לה השלכות רבות יותר ולכן, החשיבות בקבלת יעוץ משפטי גדלה. אולם, גם במקרים בהם מדובר על הליך משפטי פשוט, יש להיוועץ עם עורך דין, בהקדם האפשרי.

  תוכן עניינים

  קבלת יעוץ משפטי היא הכרחית בכל מצב ולעיתים יש אף צורך בייצוג של עורך דין בבית המשפט. כאשר ניגשים לקבלת יעוץ משפטי, עורך דין יבחן את גודלו של התיק ויגיד ללקוח אם יש צורך גם בייצוג לצד יעוץ משפטי.

  במקרים בהם מדובר בתיק אזרחי פשוט ששוויו הכספי קטן, אין כדאיות כלכלית לשכור את שירותיו של עורך דין גם לייצוג משפטי, אלא די בקבלת יעוץ משפטי ממוקד, המדריך את הלקוח, כיצד עליו לנהוג.

  דוגמא טובה לכך היא בית המשפט לתביעות קטנות, בבית משפט זה, הצדדים אינם רשאים להיות מיוצגים על ידי עורך דין אלא ברשות בית המשפט. אולם, למעשה, היות שמדובר בתיקים קטנים, אין טעם כלכלי בייצוג משפטי, שכן שכר הטרחה יהיה גבוה יותר משווויה של התביעה כולה.

  מתי צריך לקבל יעוץ משפטי? מהי המשמעות של הגעה למשפט ללא יעוץ משפטי ומהם הכללים שיש לזכור, טרם בחירת עורך דין?

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   יעוץ משפטי – בהקדם האפשרי!

   ישנה חשיבות גדולה לתזמון שבו מקבלים יעוץ משפטי על מנת שהייעוץ יהיה אפקטיבי, יש לקבלו בשלב מוקדם ככל האפשר.

   כאשר פונים אל עורך דין לקבלת יעוץ משפטי, עם היוולדה של עילת תביעה, הרי שניתן לבנות ביתר קלות את התיק ועורך הדין והלקוח, אינם מצויים בלחץ של זמן ובמרדף אחר מרוץ ההתיישנות. אולם, כאשר משתהים עם קבלת יעוץ משפטי, עלולים להחמיץ את המועד להגשת התביעה.

   הדברים נכונים גם כאשר הלקוח הוא הנתבע ולא התובע. איחר הנתבע בפנייה אל עורך דין ולא הגיש כתב הגנה במועד שקבע בית המשפט, מסתכן הנתבע בקבלת פסק דין כנגדו.

   אספקט נוסף שכדאי לקחת בחשבון מבחינת לוח הזמנים הוא קבלת מספר חוות דעת משפטיות.

   כאשר אנו מחפשים עורך דין לשם יעוץ משפטי, נרצה להיפגש עם מספר עורכי דין, טרם נקבל החלטה. לפיכך, יש להתחיל בחיפוש אחר עורך דין, מוקדם ככל האפשר, על מנת שיוותר זמן מספק, לבחור את עורך הדין המתאים ביותר.

   הגעה למשפט ללא יעוץ משפטי

   קבלת יעוץ משפטי היא הכרחית בכל מקרה של בעיה משפטית. העדרו של יעוץ משפטי ולו המינימאלי ביותר, עלול לגרום לנזק רב, שכן ללא ידע משפטי, לא ניתן לדעת כיצד לפעול. הנזק האפשרי גדול יותר כאשר יש שני צדדים לסכסוך המשפטי והצד השני מגיע מוכן, לאחר שקיבל יעוץ משפטי.

   כפי שנאמר בפתחם של הדברים, ישנם מקרים בהם, אין זה כדאי להיות מיוצג במשפט, במיוחד כאשר מדובר בתיקים בהיקף קטן. אולם, קבלת יעוץ משפטי, טרם המשפט, היא חיונית ואין לפסוח עליה.

   המשמעות של הגעה למשפט ללא יעוץ משפטי, פירושה תוצאה משפטית שלילית ביותר. אין להגיע לאף דיון בבית המשפט, ללא יעוץ משפטי מסודר אשר ניתן ללקוח מבעוד מועד, דבר אשר מאפשר לו להתנהל בחוכמה בין כותלי בית המשפט.

   אף כאשר מדובר בבית המשפט לתביעות קטנות, יש לקבל יעוץ משפטי, בדבר טיעונים אפשריים, אופן ניסוח כתב ההגנה או כתב התביעה, נקודות שיש להדגיש בדיון ועוד.

   ניתן לקבל יעוץ משפטי הן בפגישה פרטנית במשרדו של עורך דין והן בגלישה אל פורומים משפטיים, שם אפשר להפנות שאלות משפטיות לעורכי הדין. יעוץ משפטי באינטרנט אינו מחליף יעוץ פרטני של עורך דין, אך הוא מעניק מושג כללי לגבי העתיד לבוא.

   בחירת עורך דין – כללים חשובים!

   מדינת ישראל התברכה במספר רב של עורכי דין, אם כי יש הטוענים כי ההצפה במקצוע, גרמה לנזק ולא לתועלת. כאשר אנו פונים לבחירת עורך דין, ישנם מספר כללים שחשוב לזכור:

   1. בירור טלפוני : טרם קביעת פגישה עם עורך דין לקבלת יעוץ משפטי, כדאי לברר טלפונית, האם לעורך הדין יש ניסיון בטיפול בבעיות דומות והאם הוא גובה שכר טרחה עבור פגישת יעוץ ראשונה.

   2. רשימת שאלות : מומלץ לעשות עבודת הכנה קלה, לפני פגישה עם עורך דין, במסגרתה ניתן להכין רשימת שאלות, כדי שהפגישה תתנהל ביעילות.

   3. שכר טרחה : ישנן צורות שונות לגביית שכר טרחה, יש לברר נושא זה, כבר בפגישת יעוץ משפטי ראשונה. לעיתים, לקוחות מתחילים טיפול משפטי ללא שבדקו את גובהו של שכר הטרחה והם מופתעים לשלילה בסיום הטיפול.

   4. עורך דין מטפל : כאשר פונים אל עורך דין אשר עובד במשרד עורכי דין, חשוב לוודא מי מבין עורכי הדין הוא שיטפל בתיק. לעיתים מגיעים אל עורך דין מסוים, אך מסתבר כי אין הוא מטפל בתיק באופן אישי, לכן, יש לברר סוגיה זו, טרם מסירת הטיפול המשפטי.

   יעוץ משפטי הוא חיוני והכרחי בכל בעיה משפטית, גדולה כקטנה וכדאי לקבלו בשלב מוקדם ככל האפשר. אין להגיע למשפט ללא יעוץ משפטי, שכן המשמעות היא, תוצאה משפטית שלילית. אין למהר בבחירת עורכי דין ויש לאתר את עורך הדין המתאים ביותר לטיפול בתיק.

   *התוכן המשובץ באתר זה, אתר Law4youth אנו תחליף לייעוץ משפטי, אינו מתיימר להיות מדויק, או מקיף או מעודכן. אין להסתמך על האמור, והעושה כן – עושה זאת באחריותו.

   לייעוץ מקצועי ראשוני ללא התחייבות 077-9974772
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף