לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

חידות מצחיקות

חידות מצחיקות – הקדמה:

ההומור מכניס קצת צבע לחידות, ואלמלא ההומור, יש אנשים שהיו מוצאים אותן משעממות. על כן רצוי לשקול להשתמש בהומור כדי לגרום למישהו שנרתע מחידות, כן לנסות את כוחו בפתירת חידה. לדוגמא, יש אנשים שלא אוהבים מתמטיקה וכל פעם שהם רואים חידה מתמטית, הם מסתגרים ולא מוכנים אפילו לנסות לפתור. אך אם חידה מתמטית תוצג בצורה מצחיקה, הם עשויים להעיף מבט נוסף בחידה.

חידות מצחיקות – סוגים:

בעיקרון יש שני סוגים של חידות מצחיקות – חידות שמצחיקות בגלל הדרך שבה הן מוצגות וחידות שמצחיקות רק לאחר ששומעים את הפתרון.

1. חידות שהשאלה שבהן מצחיקה – אלו חידות שמוצגות בצורה של שיר, חרוזים או בצורה ספרותית דומה. עצם הדרך שבה החידה מוצגת גורמת לצחוק מכיוון שאתם חושבים לעצמם שלא יכולה להיות חידה רצינית שמוצגת בצורה (ילדותית) כזאת. אתם גם עשויים ליהנות מכך שמישהו התאמץ וחשב על הצגה של חידה בדרך מבדרת.

2. חידות שפתרונן מצחיק – אלו חידות שמעלות על שפתיכם חיוך לאחר שאתם שומעים את הפתרון. הסיבה לכך שחידות אלה מצחיקות היא ההפתעה שבשמיעת פתרון החידה (מכיוון שלרוב לא תצליחו לפתור חידה כזאת בעצמכם). אולם יש להזהיר: חלק נכבד מהפתרונות של חידות אלו הם בעצם בדיחות שמופנות כלפי קבוצות מסוימות באוכלוסייה (קבוצות אתניות, קבוצות בעלות מגדר מסוים וכיו"ב). כמו כן, חלק מהפתרונות עלולים להיות גסים או שחורים (מהבחינה המורבידית, לא מבחינת צבע העור).

חידות מצחיקות – למי הן נועדו?

חידות מצחיקות, כמו כל החידות, נועדו לכל האוכלוסייה, ללא הפרדת גזע, מין, גיל ודת. אולם, חידה מצחיקה יכולה לדבר יותר לילדים או לאנשים שהם צעירים ברוחם.

כמובן, שחידות מסוג זה עלולות לפגוע באנשים מסוימים ולכן יש לחשוב בטרם אמירת החידה האם קהל השומעים ימצא אותה פוגענית.

חידות מצחיקות (בעיקר מהסוג הראשון) הן כלי נהדר לעניין בחידות אנשים שנרתעים מבעיות קשות. הם לא שמים לב והופ הם נשאבים לפתרון החידה.

חידות מצחיקות – איפה ניתן למצוא חידות מצחיקות?

חידות מצחיקות רבות (בייחוד מהסוג השני) מסתובבות בעל פה בארץ כבר שנים. רק לכו לשאול מישהו עם אישיות הומוריסטית, ובטוח שתמצאו מאגר בלתי נדלה של חידות מצחיקות. ישנם גם ספרי בדיחות שבהם ניתן למצוא חידות מהסוג השני. כמובן שניתן למצוא גם חידות מצחיקות (משני הסוגים) באינטרנט ובעיתונים מסוימים שיש להם מדור חידות.

חידות מצחיקות – דוגמאות:

דוגמא של חידה מצחיקה (מהסוג הראשון):

מהו המספר שאם מעלים אותו בשלישית, קוצצים לו את הראשית,
מחברים לו שתיים, מקבלים את אותו מספר פעם ועוד פעמיים?

תשובה: המספר 6. 6 בחזקה 3 הוא 216. מקצצים ממנו את הראשית (מאתיים) ומקבלים 16. מחברים 2 ויוצא 18. 6 ועוד פעמיים 6 הינם 18. לכן המספר ההתחלתי הוא 6.

דוגמא נוספת של חידה מצחיקה (מהסוג הראשון):

היה היה מלך ולו בת שאותה רצה לחתן. אך לא עם כל אחד אלא רק עם מי שיצליח לפתור את חידת השן. ואולי אתה תצליח לפתור: לאדם בן שנה יש שן אחת, לאדם בן שתיים יש 2 שיניים, וכך הלאה, ולאדם בן מאה יש 100 שיניים. כמה שיניים יש לכולם יחד?

תשובה: 5,050. לפי סכום של סדרה חשבונית, לוקחים את המספר הגדול ביותר (100), מחברים לו את המספר הקטן ביותר (1), והתוצאה היא 101. כך ניתן לחבר גם המספר השני הכי גדול (99) ולחבר לו את המספר השני הכי קטן (2) ומקבלים את אותה תוצאה. יש 50 זוגות כאלה. לכן יש להכפיל 101 ב- 50 ומקבלים 5,050.

דוגמא של חידה מצחיקה (מהסוג השני):

איך קוראים לאלף עורכי דין טובעים בים?

תשובה: התחלה טובה.

דוגמא נוספת של חידה מצחיקה (מהסוג השני):

מה ההבדל בין פיל לפסנתר?

תשובה: פיל אי אפשר להפסנתר, אבל פסנתר אפשר להפיל.

דוגמא שלישית של חידה מצחיקה (מהסוג השני) (וסליחה מראש בפני הנשים):

מהו מעמד האישה?

תשובה: הבלטה מול הכיור במטבח.

חידות מצחיקות – סיכום:

חידות מצחיקות הן אמצעי נהדר לשם העברת הזמן בנועם. ניתן לספר חידות מצחיקות במהלך נסיעה ארוכה או מסביב לשולחן הארוחה (אך יש להיזהר לא לגרום למי ששומע חידה מצחיקה לירוק את מה שיש לו בפה באותו רגע מרוב צחוק). חידות מצחיקות הן דרך מצוינת לעניין אנשים בחידה שאתם מספרים. על כן, השתמשו בהומור בדרך תבונית. ספרו חידות ושיהיו מצחיקות.

עו"ד אדי סוברי (39) מנכ"ל אתר הפורומים המשפטיים – המענה המשפטי המוביל והמקצועי בישראל מאז 2006.

מוביל צוות של עורכי דין מובילים בתחומם במגוון רחב של התמחויות משפטיות. ליצירת קשר חייג: 077-9974772

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: עץ.האמור במאמר זה אשר שובץ במאמרי אתר החוג למשפטים אין בהם משום המלצה ו/או חוות דעת משפטית ו/או מידע שיש להסתמך עליו. כמו כן המידע האמור לא מתימר להיות מדויק ו/או מקיף או עדכני ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל העושה שימוש באמור לעיל עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו המלאה.

פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: לב.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים2,

בית פיילוט

ת"א 6777886

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף